Architektura

Koncepcja, przestrzeń, wszechstronny komfort


Koncepcja

Służewiec na warszawskim Mokotowie to miejsce, które w sposób szczególny obrazuje dynamikę zmian miejskiego krajobrazu w ostatnich latach. Konkurencyjny rynek i wzrastające oczekiwania potencjalnych użytkowników sprawiają, że powstający dziś budynek biurowy musi spełniać szereg warunków. 

Odbiór architektury jest szczególnie ważny w miejscu pracy. Staramy się, aby projektowane budynki były możliwie otwarte, dostępne i przyjazne. Tworzeniu takiego środowiska w Parku Rozwoju sprzyja sąsiedztwo projektowanego parku. Kameralne wewnętrzne dziedzińce połączą się z nim poprzez dwukondygnacyjne przejścia. Hole wejściowe, restauracja z tarasem otwierającym się na plac pomiędzy budynkami, skarpy zieleni ze spływającą wodą – to niezwykle ważne elementy kompozycji zespołu, kreujące jego indywidualny charakter.

Pragniemy, aby nasze budynki były komfortowe i bezpieczne. Ergonomiczna forma architektoniczna wymaga właściwego doboru trwałych materiałów i starannego opracowania detalu. Realizacja projektu jest istotą naszej działalności, zwieńczeniem długiej, wieloetapowej pracy projektowej. Satysfakcja przychodzi wraz z pojawieniem się użytkowników. Wówczas budowla staje się integralną częścią miasta.

Przestrzeń

Układ budynków Parku Rozwoju wynika z ich dopasowania do specyfiki lokalizacji oraz warunków jego nasłonecznienia. Dla wygody i bezpieczeństwa użytkowników przestrzeń w całym kompleksie została podzielona na strefy: ogólnodostępną oraz chronioną systemem kontroli dostępu. Układ komunikacyjny na terenie kompleksu jest prosty i czytelny. Ścieżki prowadzące do głównych wejść i kantyny przeplatają się ze skwerami i dziedzińcami. Równie komfortowe jest poruszanie się wewnątrz budynków: szerokie i przestronne korytarze, wygodne klatki schodowe, nowoczesne windy ułatwiają szybkie i bezpieczne.

Wszechstronny komfort

Zadbaliśmy, by Park Rozwoju był wyjątkowo komfortowym i przyjaznym miejscem. Uzupełnieniem efektywnie rozplanowanych biur jest towarzysząca budynkom zieleń oraz miejsca, w których możesz odpocząć, zjeść lunch lub zrobić drobne zakupy.

Na terenie kompleksu znajdują się strefy wypoczynku i rekreacji: dziedziniec z wodną kaskadą i kantyną, wewnętrzne place z wygodnymi ławkami, zielone tarasy na dachach oraz siłownia na świeżym powietrzu. Rowerzyści mają do dyspozycji garaż ze stojakami oraz szatnie z natryskami i suszarnią, zmotoryzowani – dużą liczbę miejsc parkingowych.