Aktualności

10-04-2014 14:40

Park Rozwoju z certyfikatem BREEAM Excellent

Budynek II etapu Parku Rozwoju, kompleksu biurowego realizowanego przez Echo Investment w Warszawie, otrzymał certyfikat BREEAM Interim na poziomie Excellent.

Tak wysoką ocenę otrzymało dotychczas tylko osiem innych inwestycji biurowych w Polsce.

Certyfikat dla budynku powstającego w ramach II etapu Parku Rozwoju osiągnął wynik 72,9 proc., czego rezultatem jest ocena Excellent - jedna z najwyższych, którą jest w stanie osiągnąć niewielu deweloperów. Wśród ocenianych elementów znalazły się m.in. efektywność energetyczna, zastosowane materiały, zdrowe środowisko do pracy czy też gospodarka odpadami. Budynek I etapu Parku Rozwoju, który został oddany do użytku w I kwartale br. również otrzymał certyfikat BREEAM Interim, z jednym z najwyższych wyników w Polsce - 67.8 proc.

Proces certyfikacji II etapu Parku Rozwoju prowadzi firma WSP Enviro. „Tak wysoka ocena Parku Rozwoju to dla nas powód do wielkiej radości. Certyfikacja nie jest już tylko nową metodą projektowania. Stała się płaszczyzną porozumienia z użytkownikami naszych obiektów, którzy podobnie jak my oczekują naprawdę dobrych projektów biurowych.” - mówi Igor Grabiwoda, dyrektor Zespołu Architektów Działu Biur i Hoteli Echo Investment.

 

 

Powrót do listy