Aktualności

28-01-2015 11:48

Intergraph w Parku Rozwoju

Firma Intergraph, światowy lider w dziedzinie rozwiązań informatycznych zmienia swoją warszawską siedzibę i przenosi się do biurowca Park Rozwoju, realizowanego przez Echo Investment przy ul. Konstruktorskiej.

Nowa siedziba Intergraph będzie miała powierzchnię blisko 1 200 mkw. i znajdzie się w budynku, który powstaje w ramach II etapu Parku Rozwoju.

 „Bardzo się cieszymy, że do grona użytkowników Parku Rozwoju, dołączyła kolejna znacząca firma związana z branżą nowoczesnych technologii. To potwierdzenie wysokiej klasy naszej inwestycji, która spełnia oczekiwania liderów rynku” – mówi Paweł Milcarz, senior leasing manager w Dziale Biur i Hoteli Echo Investment.

 Firmę Intergraph, podczas negocjacji najmu, reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield

 „Zmiana lokalizacji przez firmę Intergraph wiąże się z wynegocjowaniem korzystnych warunków najmu w nowym budynku. Nowe biuro znajduje się bardzo blisko dotychczasowej siedziby firmy, co z pewnością ucieszy tych pracowników, którzy zdążyli przyzwyczaić się już do poprzedniej lokalizacji. Duża elastyczność w kwestii zaadoptowania powierzchni, optymalne doświetlenie światłem dziennym, kontrola dostępu do budynku, ochrona i monitoring to tylko niektóre wymagania najemcy, które zostały spełnione w Parku Rozwoju i pozytywnie wpłyną na komfort pracy. Wartością dodaną będzie ponadto fakt, że najemca zajmie najwyższe piętro w budynku, dzięki czemu do jego dyspozycji oddany zostanie taras” – mówi Artur Sutor, Associate z działu powierzchni biurowych, Cushman & Wakefield.

Intergraph jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań informatycznych. Działalność firmy koncentruje się wokół czterech kategorii produktów: oprogramowaniu do projektowania dużych instalacji przemysłowych, rozwiązaniach dla sektora bezpieczeństwa publicznego, doradztwie oraz systemach informacji przestrzennej. Firma jest częścią globalnej grupy Hexagon, wiodącego dostawcy rozwiązań technologicznych oraz informatycznych dla klientów z sektora przemysłowego. W strukturze Intergraph wyróżnia się dział: Intergraph Process, Power & Marine (PP&M), który dostarcza przedsiębiorstwom oprogramowanie, umożliwiające bardziej inteligentną konstrukcję i funkcjonowanie zakładów, statków i obiektów offshore; oraz dział  Intergraph Security, Government & Infrastructure (SG&I), który jest liderem w dziedzinie inteligentnych rozwiązań z zakresu reagowania kryzysowego, mediów, transportu i innych globalnych wyzwań.

 Park Rozwoju składa się z dwóch budynków i zlokalizowanej w łączniku restauracji. Łączna powierzchnia kompleksu to 32 000 mkw. Budynki dysponować będą dwupoziomowym parkingiem podziemnym i parkingiem naziemnym oferującymi łącznie 740 miejsc postojowych. Na terenie kompleksu znajdą się strefy wypoczynku i rekreacji - także aktywnej; dziedziniec z kantyną, wewnętrzne place z wygodnymi ławkami, zielone tarasy na dachach i siłownia na świeżym powietrzu. Rowerzyści będą mieli do dyspozycji garaż ze stojakami oraz szatnie z prysznicami. Inwestycja biurowa Echo Investment powstaje w południowej części Mokotowa, przy ulicy Konstruktorskiej 10. Lokalizacja zapewnia łatwy i szybki dojazd do lotniska Chopina, jak też do centrum miasta. Obiekt otacza znakomicie rozwinięta sieć komunikacji miejskiej - w pobliżu znajdują się dwie pętle tramwajowe i zajezdnia autobusowa, wykonaliśmy przystanek autobusowy w bezpośrednim sąsiedztwie budynku. Wygodny dojazd samochodem zapewnia południowa obwodnica Warszawy i węzeł Marynarska.

W ubiegłym roku II etap Parku Rozwoju otrzymał certyfikat BREEAM Interim na poziomie Excellent z wynikiem 72,9 proc. Oddany już do użytku I etap inwestycji uzyskał BREEAM Interim na poziomie Very Good.

Projekt architektoniczny Parku Rozwoju powstał w pracowni JEMS Architekci. Zakończenie II etapu inwestycji zaplanowano na II kwartał 2015 roku.

Powrót do listy